2016 m. rugpjūčio mėn. Baltijos finansų patarėjų asociacijoje darbą pradėjo Marge Tooming-Pullisar (Estija), kuri eis Asociacijos generalinės direktorės pareigas, ir dvi šalių atstovės – atstovė Lietuvoje Karolina Kriščiukaitytė ir atstovė Latvijoje Diana Kvedere. Jos sieks iškeltų tikslų visose trijose Baltijos šalyse. Jų patirtis, įgyta įvairiose srityse, bus tvirtas pamatas kuriant licencijavimo sistemą.

Marge Tooming-Pullisaar (BFAA generalinė direktorė ir atstovė Estijoje) įsitikinusi, kad atvirumas ir bendradarbiavimas yra tie raktiniai žodžiai, kuriais turėtų būti galima apibūdinti bet kokią XXI amžiaus organizaciją:

„Ne vienerius metus dirbau vadovaujamąjį darbą įvairiose srityse, daugiausia Baltijos šalyse. Prieš pradėdama darbą BFAA, šešerius metus dirbau bendrovėje „Mandatum Life“, kur buvau atsakinga už žmogiškuosius išteklius, taip pat produktų, paslaugų ir skaitmeninę plėtrą. Esu nepalenkiama skaitmeninimo šalininkė, tačiau kartu tikiu, kad paslaugų teikimo srityje ne mažiau svarbus ateityje išliks ir žmogiškasis faktorius. Mes, kaip komanda, norime sukurti efektyvią, patikimą ir praktišką licencijavimo sistemą, tenkinančią visų mūsų klientų ir suinteresuotųjų subjektų reikmes.“

Karolina Kriščiukaitytė (BFAA atstovė Lietuvoje) turi didžiulę licencijavimo sistemų diegimo patirtį:

 „Visi mano darbai ir projektai, kurių buvo pačių įvairiausių ir kurių ėmiausi pastaruosius 20 metų, puikiai dera su BFAA licencijavimo sistemos kūrimo darbu. Pirma, Lietuvoje kurdama vienintelę Baltijos šalyse brokerių licencijavimo sistemą, sužinojau, kaip  veikia bankai ir finansų rinkos. Vėliau, dirbdama SEB banke, turėjau galimybę diegti IT apskaitos sistemas. Galiausiai, atstovaudama Atestuoto tarptautinių investicijų analitiko kvalifikacijai Lietuvoje pamačiau finansų srities specialistų suinteresuotumą nuolat tobulėti profesinėje srityje. Tikiu, kad viskas, ko išmokstame, praplečia mūsų akiratį ir padeda siekti meistriškumo darbinėje veikloje. Argi ne taip?“

Diana Kvedere (BFAA atstovė Latvijoje) – didelį pristatymo įgūdžių bagažą turinti bankininkystės srities profesionalė:

„Daugiau nei 10 metų dirbau įvairiuose bankuose klientų aptarnavimo sferoje. Pradėjau nuo sąskaitų tvarkymo ir ilgainiui pakilau iki finansų patarėjos ir verslo klientų konsultantės pozicijų.  Prieš pradėdama dirbti BFAA, metus dirbau Latvijos komercinių bankų asociacijoje Konsultavimo ir tarpininkavimo centro konsultante. Žinau, kaip dirba dideli bankai, ir šias žinias panaudosiu, kad sukurtume tikrai veiksmingą licencijavimo modelį. Ir galiausiai – esu visuomeniškas žmogus, mėgstantis ilgų distancijų bėgimą.“

Subūrus šalių atstovų komandą, pasirengus vykdyti veiklą Baltijos šalyse bei vietos lygmeniu ir pradėjus veikti BFAA svetainei (bfaa.eu), žengtas pirmasis žingsnis.

Rugpjūčio pabaigoje baigta atranka į Peržiūros valdybą. Ji sudaryta iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos finansų, investicijų, teisės ir draudimo sričių specialistų. Jie rengs licencijavimo sistemos mokymo programos išplėstinį turinį. Peržiūros valdyba išplėstinį turinį pradės rengti 2016 m. rugsėjo mėn. ir baigs 2016 m. gruodžio mėn.

2017 m. pradžioje mokymo programos išplėstinį turinį pateiksime savo klientams ir švietimo įstaigoms.

2017 m. pavasarį planuojama visiems BFAA klientų darbuotojams surengti parengiamuosius mokymus, po kurių jiems bus suteiktos licencijos pagal galiojančius reikalavimus. Iki to laiko BFAA įdiegs licencijavimo platformą.

Darbuotojų mokymus licencijai gauti planuojama baigti 2017 m. rudenį.

Licencijos bus pradėtos teikti 2017 m. paskutinį ketvirtį.