Iliustracijos šaltinis: http://moneyplant555.com/code-of-ethics.html

„Praėjusieji metai yra prasčiausi pasaulio finansų rinkoms nuo 2008-ųjų krizės. Pagrindinių vertybinių popierių biržų rezultatai sumenko, o išaugę obligacijų rinkų pelningumo skirtumai (tarp vyriausybės ir įmonių obligacijų) sukėlė sunkumų tiems, kurie investavo į įmonių obligacijas“. (Šaltinis: SEB investicijų apžvalga)

Recesijos ir krizės, pakilimai ir nuosmukiai yra įprastos ekonomikos ciklo dalys. Finansų konsultantai yra jungiamoji grandis tarp ekonomikos ir kliento, o jų vaidmuo – stiprinti klientų pasitikėjimą finansų sektoriumi.

Geras konsultantas veikia kaip tarpininkas, visą laiką perduodantis rinkos informaciją klientams, nesvarbu, ar ta informacija yra gera, ar bloga. Dėl didelės rizikos, svarbios ne tik profesinės ir konkretaus produkto žinios; konsultanto profesionalumas yra vertinamas atsižvelgiant ir į jo gebėjimą tobulėti bei elgesio etiką.

Dėl etiško elgesio ir etikos kodekso svarbos, BFAA licencijos siekiantiems ir jos egzaminams besirengiantiems kandidatams BFAA etikos kodeksas yra privalomas.

Štai praktinis pavyzdys iš Sarah Peck „Investicijų etikos“:

„Bendraudami su klientais, privalote įsitikinti, kad jie suvokia sandorio esmę. Investuotojų finansinio išprusimo lygis yra skirtingas.

Pavyzdžiui, tarkime, kad norėdami informuoti klientą apie investavimo riziką, nusprendžiate greta statistinių rizikos rodiklių pateikti jam beta koeficientą (investicijos rinkos rizika). Jei šis investuotojas yra patarėjas privataus turto valdymo klausimais, galite būti tikras, kad jis supranta, ką reiškia „beta“, ir gali juo efektyviai pasinaudoti spręsdamas, ar investicijų rizika atitinka jo / jos poreikius.

Dabar tarkime, kad jūsų klientas yra menininkas, neseniai praturtėjęs ir tapęs žinomu. Ar beta koeficientas bus pakankama informacija, kad šis investuotojas suprastų, kokia yra investicijų rizika? Jei menininkas nurodo jums investuoti visus jo / jos pinigus į didžiausią istorinę grąžą turinčią investiciją, ar jūsų atsakomybė čia pasibaigia? Ne. Profesinė etika jus įpareigoja įsitikinti, kad suprantate menininko investavimo tikslus ir tik tada galite investuoti.“

Šis pavyzdys liudija apie glaudų profesinės kompetencijos ir etikos tarpusavio ryšį. Profesinės etikos pagrindą sudaro gilus šio sektoriaus suvokimas ir nuostatų žinojimas, bet svarbiausia – pažinti ir suprasti savo klientą.

BFAA buvo įsteigta, siekiant įgyvendinti MIFID 2 direktyvą. Šiandien mes teikiame paslaugą, užtikrinančią kompetencijos ir etikos standartų atitikimą abiems reglamentams – MIFID 2 ir IDD.

Šiandien BFAA licencijas turi 2687 finansų specialistai  ir mūsų bendruomenė sparčiai auga.

Kviečiame mūsų licenciatus toliau mokytis, kad galėtumėt dalintis savo žiniomis su klientais ir prisidėti prie jų asmeninės ir profesinės pažangos. BFAA toliau plėtoja savo paslaugas, kad padėtų jiems augti.

Autorius: Diana Kvedere, BFAA atstovė Latvijoje